top of page

Niečo o mne

  Keby som sa narodil v praveku, pravdepodobne by som sa nevenoval lovu, ale čarbaniu uhlíkom po stenách jaskyne. Našťastie pre mojich rodičov medzitým vynašli papier, a tak som steny v dome nechal na pokoji. Chuť kresliť mi však zostala a časom sa rozšírila na ďalšie oblasti vizuálneho umenia.

  Takmer desať rokov som sa venoval maľbe, počítačovej grafike a vývoju počítačových hier. Pracoval som ako herný dizajnér, 2D grafik a ilustrátor na Slovensku i v Čechách. Zároveň ma čoraz viac priťahoval svet ukrytý vo vnútri fotoaparátu. Objavil som, že je čarovný a že si v ňom môžem vytvárať vlastné postavy i svety. Napokon som sa rozhodol pre väčšiu autorskú a tvorivú slobodu a začal som sa profesionálne venovať foteniu.

  Od roku 2005 fotím pre vlastné potešenie a aj pre radosť iných. Maľovanie svetlom dopĺňam maľovaním na telo (bodypainting) a zdokonaľujem sa v kúzlení v grafických programoch. Inšpirujú má diela Hansa Ruediho Gigera, Franka Frazzetu či Luisa Roya. Fotenie je pre mňa zábava, ktorú beriem smrteľne vážne :-)

 

 

                                                                                                                       Marián Pentek

bottom of page