top of page

Marián Pentek - medzi nebom a peklom

Interview, Albert Czert

  Keby som sa narodil v praveku, pravdepodobne by som sa nevenoval lovu, ale čarbaniu uhlíkom po stenách jaskyne. Našťastie pre mojich rodičov medzitým vynašli papier, a tak som steny v dome nechal na pokoji. Chuť kresliť mi však zostala a časom sa rozšírila na ďalšie oblasti vizuálneho umenia.Takmer desať rokov som sa venoval maľbe, počítačovej grafike a vývoju počítačových hier. Pracoval som ako herný dizajnér, 2D grafik a ilustrátor na Slovensku i v Čechách. Zároveň ma čoraz viac priťahoval svet ukrytý vo vnútri fotoaparátu. Zistil som, že keď sa okolo seba dívam s jedným okom privretým, často vidím viac ako iní ľudia dvoma očami. Napokon som sa rozhodol pre väčšiu autorskú a tvorivú slobodu a začal som sa profesionálne venovať foteniu.

  Od roku 2005 fotím pre vlastné potešenie a aj pre radosť iných. Maľovanie svetlom dopĺňam maľovaním na telo (bodypainting) a zdokonaľujem sa v kúzlení v grafických programoch. Inšpirujú má diela Hansa Ruediho Gigera, Franka Frazzetu či Luisa Roya. Fotenie je pre mňa zábava, ktorú beriem smrteľne vážne :-)

 

 

                                                                                                                       Marián Pentek

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

bottom of page