top of page
Search
  • Marián Pentek

Nočná mora na Záhradníckej ulici - BACKSTAGE


Už na prvom stretnutí s Ninou a Jurajom mi bolo jasné, že nepôjde o obyčajné fotenie. Pohodoví típci, kérky, horor a metal...Sám som bol zvedavý, čo z nich vypadne. Chceli predsvadobné fotenie. Romantiku a ták...ale po svojom. V štýle Nočnej mory z Elm Street. No čom im na to povedať?

Bomba!!!

Konečne dvojica, ktorá ma odvahu ísť proti prúdu a skúsiť niečo iné, originálne. Bolo z nich cítiť nadšenie a zápal pre vec. Hoci som sa na toto predsvadobné fotenie veľmi tešil, predstavovalo pre mňa skutočnú výzvu.Jednak pripraviť príbeh, nájsť vhodné priestory a zakomponovať ich do storyboardu, zvládnuť uveriteľné kostými, odpózovať to s nadšenými nemodelmi, nasvietiť a následne to celé postprodukčne zabaliť do štýlu príbehov o Freddym z Elm street. Nina s Jurajom si zohnali všetky potrebné rekvizity, šikovnú maskérku a aj asistentov. Ja som našiel vhodnú starú opustenú budovu kúsok odo mňa, na Záhradníckej, hneď oproti Slovanetu. Jediný problém bol, že bola príliš biela. To k nočným príbehom o Freddym moc nesedelo. Fajn, ďalšia výzva ;)

Samotné fotenie trvalo takmer 5 hodín. Ale keďže sme mali plné ruky práce, tak nám to ubehlo ako voda. Navyše sme si celá skupinka sadli aj ľudsky, takže bola pohoda a miestami aj celkom sranda. Na konci sme mali všetci dobrý pocit z kvalitne odvedenej práce. Teda okrem Juraja. Jeho "odmaskovávanie" nemalo s dobrým pocitom nič spoločné. Že prečo? Lebo chlpy! :)

Viac podrobností nájdete v galérii zo zákulisia fotenia.

Výslednú galériu fotiek z tohoto zábavného fotenia nájdete tu.

28 views0 comments
bottom of page